ECh&W

Aktualności

ECh&W

Kontakt

tel.: +48 22 745 32 35/36
tel./fax: +48 22 621 21 32
mail: sekretariat@echw.pl

 • 2020

  Transakcja obsługiwana przez ECh&W wybrana Transakcją Roku 2019

  Transakcja obsługiwana przez kancelarię ECh&W po raz drugi z rzędu zwyciężyła w plebiscycie portalu „Rynek Prawniczy” na Transakcję Roku.

  Transakcją Roku 2019 wybrana została restrukturyzacja zadłużenia firmy budownictwa kolejowego Trakcja PRKiI S.A. ECh&W oraz Clifford Chance doradzały Agencji Rozwoju Przemysłu, która udzieliła jej pożyczki i objęła akcje. Ponadto w obsłudze transakcji udział brały kancelarie Allen & Overy, Dentons, DLA Piper oraz White & Case.

  http://rynekprawniczy.pl/2020/03/20/plebiscyt-rynku-prawniczego-na-transakcje-roku-2019-rozstrzygniety/

  W 2019 r. transakcja obsługiwana przez ECh&W wraz z Clifford Chance zajęła drugie miejsce w plebiscycie na Transakcję Roku 2018. Była to transakcja odkupu 81,05 proc. akcji spółki Stocznia Gdańsk od ukraińskiego biznesmena Serhija Taruty przez państwową Agencję Rozwoju Przemysłu.

  http://rynekprawniczy.pl/2019/03/21/plebiscyt-rynku-prawniczego-na-transakcje-roku-2018-rozstrzygniety/

  Gratulujemy wszystkim wyróżnionym w tegorocznym plebiscycie!

  Kancelaria ECh&W obecna na dwóch ważnych wydarzeniach branży kolejowej

  Kancelaria ECh&W aktywnie uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach w branży transportu kolejowego. W ostatnim czasie, partner Kancelarii r.pr. Michał Zięba, w ramach Forum Bezpieczeństwa Kolejowego, prowadził panel dyskusyjny poświęcony wymaganiom prawnym i zdrowotnym dla wykonywania zawodu maszynisty i dyżurnego ruchu kolejowego. W ramach panelu udział wzięli członkowie zarządu największych polskich przewoźników kolejowych, związku zawodowego maszynistów kolejowych, Urzędu Transportu Kolejowego oraz PKP Polskich Linii Kolejowych.

  W ostatnim tygodniu lutego, podczas jubileuszowej edycji Konferencji Systemy Kolejowe 2020, która odbyła się w Wiśle, mecenas Michał Zięba miał przyjemność wystąpienia z prelekcją pt. „Dopuszczanie do eksploatacji podsystemów strukturalnych” skupiając się na podsystemie sterowanie – urządzenia przytorowe. Uczestnikom konferencji zostały również przybliżone najnowsze propozycje zmian legislacyjnych związanych z wdrożeniem IV pakietu kolejowego.
  Kierujemy podziękowania pod adresem organizatorów obu wydarzeń i gratulujemy ich niewątpliwego sukcesu.

  Eksport żywności do USA – seminarium szkoleniowe

  Dnia 28 lutego 2020 r. Kancelaria Prawna Ech&W wraz liderem usług laboratoryjnych JARS S.A. oraz Amerykańską Izbą Handlową w Polsce miała przyjemność zorganizować szkolenie na temat eksportu żywności do Stanów Zjednoczonych. Licznie przybyli uczestnicy – przedstawiciele firm z branży spożywczej – mieli możliwość zapoznania się z biznesowymi, prawnymi oraz certyfikacyjnymi uwarunkowaniami eksportu żywności.

  Seminarium Eksport żywności do USA

  Kancelaria Prawna ECh&W członkiem SHOKOKAI

  24 stycznia Kancelaria Prawna ECh&W została przyjęta w poczet członków Związku Pracodawców SHOKOKAI na podstawie decyzji Zgromadzenia Ogólnego Związku.

  Związek Pracodawców SHOKOKAI stanowi organizację zrzeszającą japońskie przedsiębiorstwa działające w Polsce. Celem organizacji jest wsparcie dla działalności jej członków oraz ułatwianie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy polskimi i japońskimi podmiotami gospodarczymi.

  Przyjęcie Kancelarii w poczet członków SHOKOKAI stanowi wyraz zaufania i rezultat wieloletniej współpracy Kancelarii z przedsiębiorstwami japońskimi w Polsce. Dziękujemy za okazane zaufanie.

  Kancelaria Prawna ECH&W doradzała Klientowi przy uzyskaniu pierwszego w Polsce zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji nowego podsystemu „Energia” w zakresie układów zasilania sieci trakcyjnej

  Kancelaria ECh&W reprezentowała PKP Energetyka S.A. w kluczowej fazie realizacji inwestycji dotyczącej elektryfikacji 27 km linii kolejowej 278 i 274 na odcinku Węgliniec – Zgorzelec, stanowiącej część magistrali kolejowej E30 należącej do sieci TEN-T i leżącej w III Paneuropejskim Korytarzu Transportowym zachód – wschód. Aby zapewnić zasilanie trakcyjne, zmodernizowano podstację trakcyjną w Węglińcu oraz zbudowano dwie nowe w Pieńsku i Zgorzelcu.

  Realizacja projektu wymagała uzyskania zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji podsystemu strukturalnego „Energia” – podstacji trakcyjnych – obejmujących układy zasilania sieci trakcyjnej elektryfikowanej linii kolejowej. Podstacje trakcyjne stanowią kluczowy element kolejowej infrastruktury energetycznej. To w nich energia elektryczna prądu przemiennego jest przetwarzana na energię prądu stałego, którym zasilana jest sieć trakcyjna, a następnie pojazdy kolejowe.

  Kancelaria reprezentowała Klienta w relacjach z certyfikującą jednostką notyfikowaną, jednostką oceniającą adekwatność zastosowanego procesu zarządzania ryzykiem oraz w postępowaniu przez Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego o wydanie zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji podsystemu. Było to pierwsze tego typu postępowanie w Polsce. Uzyskanie zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji umożliwiło realizację połączeń taborem elektrycznym na całej linii począwszy od rozkładu jazdy 2019/2020.

  Inwestycja realizowana była przy udziale PKP PLK S.A. i współfinansowana ze środków unijnych.

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013

Do góry