ECh&W

Aktualności

ECh&W

Kontakt

tel.: +48 22 745 32 35/36
tel./fax: +48 22 621 21 32
mail: sekretariat@echw.pl

 • 2019
 • 2018

  ECh&W Partnerem XXV Zjazdu Katedr Prawa Administracji i Postępowania Administracyjnego

  Z przyjemnością informujemy iż kancelaria Elżanowski Cherka & Wąsowski została oficjalnym Partnerem odbywającego się w Warszawie, w dniach 25-27 czerwca b.r. XXV Zjazdu Katedr Prawa Administracji i Postępowania Administracyjnego.

  Jak możemy przeczytać na stronie organizatora – Katedry Prawa i Postępowania Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego – celem zjazdu  jest analiza tego jak obecnie i w przyszłości może wyglądać kształt prawa administracyjnego w Polsce. Ująć można to w ramy zarysowanego tytułu Zjazdu „Prawo administracyjne dziś i jutro”. Materia ta, z racji swojej obszerności, wymaga usystematyzowania.

  W czasie trwającego 3 dni zjazdu, organizatorzy przygotowali 5 bloków tematycznych odnoszących się do kwestii: czym prawo administracyjne jest dzisiaj (Blok tematyczny I), zagadnień charakteru prawa administracyjnego pod kątem jego jednolitości, czy też różnorodności (Blok tematyczny II), analizy sprawdzonych klasycznych już instrumentów prawnych pod kątem ich obecnego, ale i przyszłego funkcjonowania w systemie prawa (Blok tematyczny III), problematyki obecnego jak i przyszłego kształtu prawa administracyjnego w odniesieniu do administracji (Blok tematyczny IV), oraz zagadnień związane z przekształceniami procedury administracyjnej (Blok tematyczny V).

  Uczestnicy będą starali się znaleźć odpowiedzi na wiele pytań formułowanych do dyskusji m.in. które z elementów prawa administracyjnego zostały już trwale ukształtowane, a które wciąż podlegają przekształceniom? Jakie czynniki kształtują i będą kształtowały proces zmian w zakresie prawa administracyjnego? Dlaczego pewne procesy przekształceń trwają bardzo długo, a inne odmiennie – mogą być przeprowadzone bardzo szybko? Co należy zmienić w prawie administracyjnym i jak należy to zrealizować? Jaka jest wreszcie przyszłość prawa administracyjnego?

  XXV Zjazd Katedr odbywać się będzie w budynku dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, zaś ceremonia otwarcia oraz uroczysta kolacja – na Zamku Królewskim w Warszawie.

  Szczegółowe informacje oraz program zjazdu dostępne są na stronie: www.zkpa.wpia.uw.edu.pl 

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013

Do góry